CZYM JEST EMS?

ELEKTROSTYMULACJA - nowa technologia wspomagająca trening

EMS to trening na miarę XXI wieku. Polega na wywołaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że praca mięśnia wykonana podczas elektrostymulacji jest bardziej wydajna niż w warunkach naturalnych. Dzięki temu EMS od lat stosowana z powodzeniem w fizjoterapii, stanowi również idealne narzędzie treningowe, profilaktyczne i poprawiające wygląd.

Jak działa elektrostymulacja?

Aby pobudzić mięsień do pracy potrzebny jest bodziec dostarczany komórkom mięśniowym poprzez nerwy motoryczne (ruchowe), które funkcjonują w oparciu o zjawiska elektryczne. EMS polega właśnie na tworzeniu takich bodźców oddziałujących na mięśnie. Mięsień nie jest w stanie odróżnić tego, skąd pochodzi pobudzenie. Po prostu rozpoczyna pracę zgodnie z "rozkazami" odpowiednio zaprogramowanego elektrostymulatora.

Elektrostymulacja zastosowana w  kształtowaniu sylwetki to zabieg wyszczuplający, który rzeźbi ciało, zmniejsza cellulit i usuwa tkankę tłuszczową. W sporcie EMS pozwala na poprawę wydolności, wzrost siły oraz rozbudowę masy mięśniowej.

 EMS to przede wszystkim idealna alternatywa dla osób, które nie mają czasu na mozolne ćwiczenia na siłowni.  Każda sesja treningowa trwa nie więcej niż 30  minut, dzięki czemu połączenie maksymalnej efektywności ćwiczeń  i oszczędności czasu staje się niezwykle proste!

XBODY-girl1

TRENING EMS TO:

Oszczędność czasu

Dzięki jednoczesnej pracy wszystkich mięśni, trening zajmie Ci jedynie 20-30 minut.

Budowanie masy mięśniowej

Jednoczesna stymulacja wszystkich grup mięśniowych daje szybsze efekty przyrostu masy mięśni i poprawę osiągów sportowych.

Ulga dla pleców

Aktywacja rzadko ćwiczonych mięśni wzdłuż kręgosłupa wzmacnia je, co łagodzi problemy związane z bólem pleców.

Odchudzanie

EMS to efektywny trening siłowy co zmienia sposób w jaki organizm spala kalorie. Dzięki temu jest skutecznym narzędziem utraty wagi i pozbywania się tłuszczu.

Odciążenie stawów

Impulsy elektryczne działają bezpośrednio na mięśnie, bez oddziaływania na stawy, co zapobiega ich przeciążeniu.

ZALETY EMS

Elektryczna Stymulacja MIęśni (EMS) to nowoczesne narzędzie treningowe, rehabilitacyjne lub profilaktyczne, a także poprawiające wygląd.

ems3
FITNESS I SPORT

Trening całego ciała EMS jest jednym z najskuteczniejszych dostępnych dziś systemów ćwiczeń. Jako trening siłowy optymalizuje wysiłek całego ciała, angażując wszystkie mięśnie i uzupełniając braki.

miha-bodytech
 ZDROWIE I REHABILITACJA

Stymulacja mięśni głębokich jest trudnym zadaniem nawet dla fizjoterapeutów. Technologia EMS jest w takich sytuacjach świetną pomocą, daje bowiem możliwość stymulowania wybranych grup mięśni, które nie byłyby aktywowane podczas żadnego innego treningu.

ems4
URODA I WYGLĄD

Trening EMS poprawia metabolizm, umożliwia spadek wagi oraz zmniejszenie ilości tłuszczu. Skóra staje się bardziej sprężysta, a celullit ulega redukcji.

Regularny trening EMS zwiększa witalność oraz zapewnia poprawę samopoczucia na dłużej.

ems

SPRAWDŹ, CZY TO COŚ DLA CIEBIE.

Zadzwoń: 783 312 310 lub napisz: ems.szczecin@gmail.com